تبریز شهر آرزوها

راه اندازی سایت " کایت سواری " در ارتفاعات عینالی (عون بن علی)

خبرگزاری شهریار:شهردار تبریز از راه اندازی سایت ویژه ورزش کایت سواری با مشارکت سرمایه گذاربخش خصوصی در ارتفاعات عون بن علی در آینده نزدیک خبر داد.

خبرگزاری شهریار به نقل از مهندس نوین شهردار کلانشهر تبریز گزارش داد:مذاکرات اولیه برای راه اندازی سایت این ورزش مفرح و جذاب با طرف سرمایه گذار آغاز شده و طی ماه های آینده مقدمات عملیات احداث سایت ، مطابق با استانداردهای جهانی آغاز خواهد شد.

شهردار تبریز در ادامه تلاش برای ایجاد سایت کایت سواری در ارتفاعات عون بن علی را در راستای برنامه های اجتماعی ، رفاهی و تفریحی شهرداری اعلام و خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز با حمایت های دلسوزانه اعضای شورای اسلامی شهر به دنبال ایجاد و توسعه محیط های مفرح و سالم تفریحی ورزشی برای جوانان به عنوان قشر فعال و پویای شهر است و در این راستا همانند سال های گذشته در پاسخگویی به نیازهای تفریحی این قشر با هدف ایجاد زیرساخت های رشد و افزایش نشاط اجتماعی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی در عین حال از برنامه ریزی گسترده شهرداری برای پر کردن اوقات فراغت عموم شهروندان به ویژه جوانان در ایام تعطیلات تابستان با رویکرد ارزشی و تفریحات سالم خبر داد.

شاین ذکر برای مجموعه تفرجگاهی عون بن علی امکاناتی نظیر:

۱- تله کابین

۲- مجتمع ورزشی روباز(اسب سواری، موتور سواری، دوچرخه سواری و.... )و سرپوشیده

۳- ایجاد محورهای گردشگری در دره های حاشیه ( باغ ویلا ، باغ رستوران ، باغ قهوه خانه)وهتل آپارتمان

۴-احداث آبشار مصنوعی از بالای کوه عینالی تا دامنه کوه توسط پمپاز قوی آب سد شهید مدنی تبریز

۵-باغ وحش
۶-باغ پرندگان
۷-شهربازی سرپوشیده

۸-فرهنگ سرا و کتابخانه
۹-بازار سنتی و صنایع دستی
۱۰-ایجاد باغ های سنتی و مدرن

۱۱-توسعه پرورش شترمرغ و ایجاد باغ پرندگان و حیوانات و احیائ حیات وحش
۱۲-احداث رصدخانه ، پارک رصد -  بصورت مشارکتی
۱۳-احداث مراکز خدماتی و رفاهی در ایستگاه های تله کابین -  بصورت مشارکتی
۱۴-ایجاد ورزشگاه چند منظوره -  بصورت مشارکتی
۱۵-ایجاد محورهای گردشگری در دره های حاشیه دریاچه سد شهید مدنی ( باغ ویلا ، باغ رستوران ، باغ قهوه خانه )

۱۶-ایجاد مزارع دیم گیاهان دارویی با مشارکت مرکز تحقیقات جها کشاورزی
۱۷-ایجاد فروشگاه سیتی سنتر در محدوده و احداث پیست اسکیت و محل بازی کودکان

  ۱۸- پروژه نصب توربین بادی با مشارکت شرکت برق 
۱۹- احداث پارک انرژی

 

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۳۰ساعت 9 توسط پویا|

عکس ماکت  پروژه تجاری ، تفریحی ، خدماتی و اداری آیسان (باغ گلستان) همراه با آیسان ایل گلی و ورزشگاه جدید تراکتور

 

این مجتمع تجاری تفریحی در دو برج ۳۷ و ۳۰ طبقه در محل ترمینال قدیم تبریز در حال ساخت میباشد.این مجموعه عظیم دارای ۶طبقه تجاری و  ۲ طبقه رستوران و سینما میباشد

طبقه آخر قسمت مشرک برجها به ساخت مرکز تفریحی وشهر بازی اختصاص میابد

دو تصویر پاینی مربوط به شهربازی سروپوشیده آیسان میباشد که در طبقه آخر قسمت مشترک ۲ برج احداث خواهد شد

تصاویر پایینی مربوط به فضای سبز آیسان در ارتفاع میباشد برای این منظور ۲ کافی شاپ و رستوران در فضای آزاد و در کنار فضای سبز در طبقه آخر و ماقبل آخر پیش بینی شده است

این تصویر هم مربوط به پروژه آیسان ایل گلی میباشد


ساخت استاديوم 100هزار نفري تراكتور با همكاري تركيه و چين

  ناصر شفق پيرامون بازي تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و تراکتورسازي گفت: وجه بارز اين مسابقه حضور تماشاچيان پرشور و بسيار زياد تيم تراکتورسازي بود که به رغم آنکه تيم پرسپوليس در بازي در همه شهرهاي ايران هواداراني را به خود اختصاص مي‌دهد اما در اين مسابقه تمام هفتادهزار نفر حاضر در ورزشگاه يادگار امام (ره) تنها طرفدار تراکتورسازي بودند. اميدوارم فدراسيون فوتبال نسبت به اين هواداران نگاه بهتري داشته باشد چرا که آنها شايسته هرگونه تعظيم و تکريم هستند.


 وي افزود: بازي خوبي بين دو تيم انجام شد؛ تيم ما در نيمه نخست بسيار بهتر از پرسپوليس کار کرد و به رغم زدن تک‌گل بازي، صاحب موقعيت‌هاي متعدد ديگري هم شد اما در نيمه دوم شرايط فرق مي‌کرد و تيم ما مانند نيمه نخست بازي نکرد؛ عمده‌ترين دليل اين مساله هم خالي بودن نيمکت بازيکنان ماست که تاثيرش را در اين بازي هم ديديم.


 شفق در واکنش به اظهارات "فراز کمالوند" سرمربي تيم تراکتورسازي مبني بر اينکه براي ماندن در اين تيم شرط دارم و آن هم به خدمت‌ گرفتن بازيکنان نخبه در اين تيم است، کمي تعجب کرد و با خنده گفت: اگر او چنين مي‌گويد ما هم مي‌گوييم هيچ نظري در اين‌باره نداريم.


 وي با بيان اينکه باشگاه تراکتورسازي همچنان شکايتش عليه محمود ياوري سرمربي تيم شاهين بوشهر را پي‌گيري مي‌کند، درباره داوري بازي تيمش برابر پرسپوليس با توجه به اعتراضات تماشاچيان تيمش، خاطرنشان کرد: بنده ديگر هيچ کاري به داوري نداشته و تصميم گرفتم صحبتي در اين زمينه نداشته باشم.


 مديرعامل باشگاه تراکتورسازي همچنين از ساخت استاديوم 100هزارنفري براي تراکتور با همکاري نمايندگاني از ترکيه و چين خبر داد و تصريح کرد: نمايندگاني از اين دو کشور به تبريز آمده‌اند تا مذاکرات در اين خصوص را نهايي کرده و کار ساخت اين ورزشگاه بزرگ را براي تيم تراکتورسازي آغاز کنيم. همچنين به منظور انجام بازي دوستانه با تيم گالاتاسراي ترکيه هم دوشنبه اين هفته با نمايندگاني از اين تيم جلسه‌اي خواهيم داشت تا توافقات نهايي شود.

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۸ساعت 16 توسط پویا|

خبرگزاری شهریار:با حضور شهردار تبریز و جمعی از مسوولان محلی بهره برداری از نخستین زمین پینت بال شمالغرب کشور در مجتمع رفاهی تفریحی ایل گولی آغاز شد.

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد: زمین ورزش پینت بال که با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز احداث گردیده در فضایی به وسعت دو هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر0 65 میلیارد ریال راه اندازی شده است.

منهدس نوین شهردار تبریز در مراسم بهره برداری از زمین پینت بال ایل گولی احداث این زمین را در راستای اجرای برنامه ها و سیاست های بلند مدت شهرداری تبریز در تامین زیرساخت های توسعه امکانات و فضاهای تفریحی و رفاهی شهروندان ارزیابی و خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در کنار برنامه های عمرانی خدماتی تلاش در بعد اجتماعی و رفاه حال عموم شهروندان به ویژه جوانان را در دستور کار خود قرار داده است تا از این طریق در جهت ارتقای نشاط و سلامت اجتماعی مردم نیز ایفای نقش نماید.

 

وی بی توجهی به نیازهای رفاهی تفریحی جوانان را زمینه ساز انحراف قشر فعال و پویای جامعه و تخلیه کاذب انرژی این قشر در محیط ها ی ناسالم دانست و افزود: تمامی نهادها و دستگاه های مسوول باید با جدیت در جهت توسعه فضاها و امکانات رفاهی و تفریحات سالم جوانان تلاش کنند و شهرداری تبریز آماده همکاری نزدیک در این حوزه می باشد.

شهردارتبریز در پایان ضمن تقدیر از سرمایه گذاران این طرح رفاهی تفریحی ، خواستار برنامه ریزی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری برای راه اندازی دومین زمین بازی پینت بال در تبریز شد.


میلاد:اخبار استانی دیشب از ساخته شدن ۶ زمین پینت بال طی ۲ ماه دیگه خبر داد.

یکی از این زمین ها توسط سازمان پارک ها و فضای سبز سا خته میشه همون طوری که بالا ذکر شده بقیه توسط بخش خصوصی

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۶ساعت 15 توسط پویا|

 مهرانه رود زیباترین و طولانی ترین بستر رودخانه ای کشور

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد مهندس نوین با ابراز خرسندی از اتمام مراحل ساماندهی و بهسازی بستر مهرانه رود پس از 50 سال بلاتکلیفی و تبدیل آن به یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی تبریز گفت: خوشبختانه کار بهسازی و ساماندهی بستر مهرانه رود طی سال های  اخیر در فازهای مختلف و با همکاری سازمان ها و مناطق شهرداری تبریز به اتمام رسید و در سال جاری نیز طبق برنامه ریزی های انجام گرفته نسبت به اجرای طرح های زیباسازی در این مسیر اقدام خواهد شد.

وی اجرای طرح های فضای سبز، ایجاد باند ویژه دوچرخه سواری، نصب تجهیزات و امکانات ورزش صبحگاهی، نورپردازی، ایجاد زیرساخت های رفاهی تفریحی، اجرای طرح های مبلمان در حاشیه رودخانه، نصب ائلمان های فرهنگی مذهبی، اجرای فواره های بلند مرتبه و دهها طرح دیگر را از جمله برنامه های ویژه شهرداری برای تکمیل پروژه عظیم ساماندهی مهرانه رود برشمرد و گفت: امسال، سال مهرانه رود و زیبایی های آن خواهد بود و شهرداری تبریز تلاش خواهد کرد با اجرای سریع طرح های زیبایساز، مسیر مهرانه رود را به زیباترین جاذبه تفریحی . گردشگری تبریز تبدیل کند.

وي با اشاره به فراهم شدن آبياري 40 هزارهکتار از اراضي دشت تبريز از طريق آب جاري در بستر مهرانه رود افزود: با توجه به برنامه آبگيري سد شهيد مدني در سال ۸۹ از هم اکنون مي توان جلوه زيبايي از رودخانه مهرانه رود به همشهریان عزیز نوید داد.

وي اضافه کرد: براي آبرساني به مهرانه رود از سد شهيد مدني در پشت ارتفاعات شمال تبريز و ايجاد ايستگاه هاي پمپاژ آن نيز 350 ميليارد ريال هزينه مي شود.

شهردار تبريز يادآور شد: قرار است در هر ثانيه چهار مترمکعب آب از سد شهيد مدني در رودخانه مهرانه رود تبريز جاري شود که در اين صورت آب در پهناي 10 متري رودخانه ياد شده جريان خواهد يافت.

وي طرح ساماندهي و آبدارکردن رودخانه مهرانه رود تبريز را از نظر تلطيف هواي اين کلانشهر

 

نيز بسيار حايز اهميت خواند.

رودخانه مهرانه رود به طول تقريبي 25 کيلومتر از جبهه شمالي ارتفاعات سهند سرچشمه مي گيرد و پس از طي مسافت مزبور به رودخانه آجي چاي ( تلخه رود) مي ريزد.

آبدار شدن اين رودخانه و عاري شدن آن از زباله ، نخاله و فاضلاب هاي جاري، از آرزوهاي ديرين مردم شهر تبريز بوده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بچه ها امید وارم بتونم قسمتی از زحمات آقا پویا رو جبران کنم هر چند نمی تونم به سرعت پویا جان وبلاگ رو آپلود کنم ولی سعی خودم رو میکنم امیدوارم بتونم رضایت شما دوستان رو جلب کنم.

با اجازه آقا پویا میخوام پست قبلی رو کمی کامل کنم چون بچه ها پرسیده بودن یادمان شمس کجای باغ گلستان احداث خواهد شد

مهندس نوین در حاشیه انتقال بازار مکاره درب گجیل از برنامه ریزی کلان شهرداری برای اجرای طرح های  مهم و بزرگ سرمایه گذاری در بافت تاریخی محدوده درب گجیل  و نیز قطعات اطراف این منطقه خبر داد و افزود : احداث یادمان شمس تبریزی ؛ساخت مجموعه بزرگ تجاری،اداری،خدماتی و رفاهی آیسان ؛احداث خیابان توحید و نیز اجرای طرح عظیم ساماندهی و بهسازی درب گجیل از جمله بزرگترین طرح های در دست اجرای شهرداری در منطقه درب گجیل میباشد.

یاد آور میشوم گجیل به مفهوم جای شلوغ و پر ازدحام است که در زمان های نه چندان دور یکی از نه دروازه مشهور تبریز بوده است ، اطرف گجیل گورستان معروف گجیل بوده که مدفن شعرا و عرفای تبریز بوده و در زمان رژیم سابق توسط شهرداری وقت تخریب و تبدیل به باغ گلستان فعلی شد.با توجه به مدارک و شواهد به دست آمده گفته میشود آرامگاه شمس تبریزی ، پیر و مراد مولانا محمد بلخی در منطقه و گورستان فعلی بوده ولی تاکنون این امر به دلیل وجود آرامگاه و مناره شمس تبریزی در شهر خوی به اثبات نرسیده است.

 

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۵ساعت 10 توسط پویا|

 

با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری تبریز بنای یادمان شمس تبریزی در محل باغ گلستان احداث می شود.

 خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد: این بنا که با هدف معرفی هر چه بیشترتبریز به عنوان زادگاه حضرت شمس ، ایجاد جاذبه های گردشگری ، احیای هویت تاریخی تبریز و شناساندن ابعاد معنوی و عرفانی این عارف بزرگ قرن ششم هجری در محل باغ گلستان به زودی کلنگ زنی خواهد شد، قرار است پس از اتمام مراحل طراحی و ساخت به عنوان مرکز علمی ، پژوهشی و فرهنگی تحت نام بنیاد شمس شناسی مورد استفاده پژوهشگران و شمس شناسان قرار گیرد.

علی پولاد سرمایه گذار ایرانی مقیم ترکیه که عهده دار کار ساخت این یادمان و سرمایه گذاری اولیه احداث آن می باشد طی گفت وگویی هدف از ساخت یادمان شمس تبریزی را ادای دین به مقام والای معنوی این عارف بزرگ و نامدار ایران اسلامی و تبریز و آذربایجان اعلام کرد و گفت : از 800 سال قبل تاکنون نامی به بزرگی شمس در تاریخ تبریز و آذربایجان وجود نداشته ، شخصیتی که به جهت برخورداری از روح بلند و مقامات معنوی والا به پیر و مراد مولانا جلال الدین محمد بلخی تبدیل شد و از آن پس بود که نام مولوی در حلقه عرفا و سالکان عرفان شرق و شعر و ادب بر سر زبان ها افتاد .

وی افزود: ساخت بنای یادمان شمس تبریزی در مقبره العرفای باغ گلستان در واقع ادای دینی به مقام والای این عارف نامی است چرا که معتقدیم به همان اندازه که مولوی در جهان شناخته شده است، شمس تبریزی نیز به جهت بزرگی نام و عمق تاثیرش در دگرگونی و تحول حالات مولانا باید شناخته شود.

علی پولاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراحل طراحی و اجرای این یادمان خاطر نشان کرد: فکر اولیه احداث این یادمان از دو سال پیش و در دیدارهایی که با شهردار تبریز و دکتر درسخوان داشتیم ایجاد شد و پس از جلسات  و هماهنگی های لازم و نیز بر پایی مسابقه بزرگ طراحی یادمان حضرت شمس و در نهایت انتخاب طرح معماری برگزیده ، مقدمات اجرای طرح آغاز شد که به زودی شاهد کلنگ زنی این یادمان نیز خواهیم بود.

این سرمایه گذار آذربایجانی پروژه یادمان شمس تبریزی را پروژه ای متعلق به تمام تبریزی ها و مردم ایران دانست و با اعلام این که غیر از مردم، کسی بانی و مالک این طرح تاریخی و با ارزش نخواهد بود گفت : بنای یادمان شمس تبریزی برابر پیش بینی های انجام گرفته در مدت یک سال و نیم احداث خواهد شد و در طرح معماری آن 8 مناره به نشانه 8 دربهشت، هر کدام به ارتفاع 40 متر که در اسلام عددی مقدس به شمار می رود پیش بینی شده است .

علی پولاد افزود: از نظر مصالح و استحکام بنا نیز ترتیبی اتخاذ خواهد شد تا این بنا تا قرن ها استوار و پا برجا باقی بماند و به نمادی برای شهر تبریز تبدیل شود.

این سرمایه گذار در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری و حمایت شورای اسلامی و شهردار تبریز در احداث سریع این طرح ، یادمان شمس تبریزی به یکی از آثار ماندگار تبریز تبدیل شود.


گفتنی است بر اساس پیش بینی شهردار تبریز ، در نیمه دوم اردبیهشت ماه سال جاری مراسم کلنگ زنی یادمان شمس با حضور مقامات عالی فرهنگی کشور و استان و بویژه با حضور مردم فرهنگی کلان شهر تبریز و جمعی از مسوولین شهر" قونیا "    که اخیرا بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ، در آستانه خواهرخواندگی با تبریز می باشد  برگزار خواهد شد.

شهردار تبریز بار دیگرتاکید کرد: وجود جاذبه های گرد شگری منحصر بفرد در شهر تبریز و ضرورت بازتعریف مجدد هویت آنها در دستور کار شهرداری می باشد و امید است همه ساله شاهد جذب گردشگران و معرفی بهتر جایگاه تاریخی فرهنگی تبریز باشیم.


 دوستان من واقعا از همه شما بابت ابراز لطفتون ممنونم
میدانم الان با دیدن این پست فکر میکنید که من دروغ گفته و قصد محک زدن شما را داشته ام ولی باید بگویم  حیفم آمد که از این خبر مهم و البته آماده بگذرم
ولی باور کنید مشغله درسی و کاریم بقدری زیاد است که وقت بروز کردن وبلاگ رو ندارم
ولی فقط به خاطر شما دوستان محترم سعی میکنم حداقل ماهی یکی دوتا مطلب آپ لود کنم
در ضمن من اسم چهار نفر از دوستان لایق که شامل آقایان میلاد و صمد و فرشید و محمد که افتخار همکاری با ما را دادند را در لیست نویسندگان وبلاگ قرار دادم تا مشغول بروز رسانی وبلاگ شوند
و احتمالا با فعالیت این عزیزان وبلاگمان از این هم فعال تر خواهد شد
دوستدار شما :پویا

 

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۴ساعت 20 توسط پویا|

به منظور خريد واگن‌هاي متروي تبريز؛
استاندار آذربايجان‌ شرقي به چين سفر كرد
 

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان ‌شرقي به همراه هيئتي به منظور خريد واگن‌هاي متروي تبريز به چين سفر كرد.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي استانداري آذربايجان شرقي، استاندار آذربايجان ‌شرقي به همراه هيئتي و مركب از نماينده مجمع نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي، رئيس شوراي شهر و معاون امور عمراني استانداري، مديرعامل قطار شهري و فرماندار تبريز براي بازديد از امكانات و توانمندهاي شركت پوجس CSR كشور چين در راستاي بررسي و فعال كردن قرارداد خريد واگن‌هاي موردنياز مترو تبريز وارد شانگ‌هاي شد.
در روز اول ضمن بازديد از خط مترو شهر شانگ‌هاي و نانجيسنگ و مذاكره با سركنسول جمهوري اسلامي ايران در شانگ‌هاي، از سوابق شركت فوق مطلع و مقرر شد از كارخانه واگن‌سازي شركت ياد شده در شهر نانجينگ بازديده و جلسه‌اي با مديرعامل شركت ياد شده برگزار كنند.
بهرام عبابافي، مدير عامل قطار شهري تبريز پيش از اين تاكيد كرده بود: هفت كيلومتر از فاز نخست اين پروژه تكميل شده و منتظر ورود واگن‌هاست و يك تعميرگاه به ظرفيت 75 واگن نيز تكميل و در حال نصب تجهيزات است.
وي تصريح كرده بود: فاز دو خط اول نيز از فلكه دانشگاه تا ميدان ساعت حفاري صورت گرفته است و فاز سه اين خط نيز از طرف لاله به طول دو كيلومتر و به شيوه اتريشي حفاري آن در حال انجام است.
عبابافي، ابراز اميدواري كرده بود تا پايان سال 1390 عمليات حفاري خط يك متروي تبريز تكميل شود.
وي با بيان اينكه به محض رسيدن واگن‌ها فاز اول خط نخست فعال مي‌شود، اضافه كرده بود: با توجه به اينكه واگن‌ها به صورت متمركز از سوي دولت خريداري شده است، اميدواريم اين واگن‌هاي چيني كه 65 درصد تجهيزات آنها اروپايي است، قبل از سال 1389 وارد ناوگان متروي تبريز شود.
مديرعامل قطار شهري تبريز خاطرنشان كرده بود: با توجه به اينكه در گام نخست 20 واگن از 105 واگن پيش‌بيني شده به متروي تبريز واگذار مي‌شود، اميدواريم هر ساعت 12 هزار نفر مسافر در فاز نخست خط اول جابه‌جا شوند.کبوتر های سبزِ جنگلی در دوردست از من
سرود سبز می خواهند
من آهنگ سفر دارم
من و غربت، من و دوری
خدا حافظ، گلِ سوری

 

 هر شروعی پایانی هم دارد.روزی آمدم و با کلی امید و آرزو وبلاگ نویسی را شروع کردم و حالا بدلیل مشکلات درسی و شغلی که گریبان گیرم شده مجبور به دوری از شما خواهم بود.من در این مدت اگر باعث رنجش کسی شدم در اینجا از همه اون عزیزان عذر خواهی میکنم .

نمیدانم چه تصوری از من در ذهن شما بر جای مانده ولی من از این مدت فقط خاطراتی خوش و دوستانی بسیار با محبت در ذهن دارم.حال چه خوب بودیم و چه بد روز وداع رسیده و چاره ای جز دوری از شما عزیزان را ندارم.البته سعی میکنم هر از چند گاهی به شما سری بزنم و اگر مطلب جالبی داشتم به نوشته های دوستان اضافه کنم

خلاصه من بعد از فعالیت ۶ ماهه جهت معرفی تبریز تصمیم گرفته ام از حضورتان مرخص بشم و این شاید اخرین مطلب نمایش داده شده توسط من باشد

ولی جهت رضایت شما دوستان بسیار ارجمندم تصمیم گرفته ام وبلاگ را گروهی کرده و به تعداد حدودا ۵ نفر از افرادی که توانایی درج مطلب را در خود میبینند را انتخاب و برایشان اشتراک باز کنم

لذا کسانی که خواهان همکاری و دریافت کد اشتراک در وبلاگ هستند .با ذکر نشانی ایمیل و ذکر اسمشان من را مطلع کنند تا فورا نسبت به ایجاد  اشتراک آنها اقدام کنم


 

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۳ساعت 11 توسط پویا|

فراخوان سرمایه گذاری در پروژه های شهرداری تبریز
  

شهرداری تبریز در نظر دارد اجرای تعدادی از پروژه های شهر ر ا به روش سرمایه گذاری مشارکتی به افراد حقیقی و حقوقی واجد شرایط اعم از سرمایه گذاران داخلی و خارجی واگذار نماید. علاقمندان می توانند جهت ملاحظه اسناد فراخوان و کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی شهرداری تبریز ،قسمت سرمایه گذاری به آدرس(www.tabrizcity.ir ) مراجعه نمایند. آخرین مهلت جهت تکمیل و تحویل فرم شرکت در فراخوان حداکثر تا پایان وقت اداری 10 اردیبهشت ماه سال 89 می باشد.

عناوین پروژه ها

- باغ وحش

- هایپر استار

- باغ پرندگان

- کلینیک پزشکی

- شهر بازی روباز

- منوریل و تراموا

- جایگاه پمپ بنزین

- شهر بازی سرپوشیده

- میادین ورزشی روباز

- کارواش تمام اتوماتیک

- جایگاه هوشمند سوخت

- هتل آپارتمان پارک مسافر

- بازیافت طایرهای فرسوده

- مجتمع های تجاری خدماتی

- سالنهای ورزشی چندمنظوره

- تجدید بنای بافت فرسوده شهر

- بازارچه میوه و تره بار محله ای

- مسیرگشایی و بدنه سازی معابر

- ایستگاه های خط اول قطار شهری

- اجرای خطوط 2،3،و 4 قطار شهری

- مجموعه گردشگری 200 هکتاری ائل گلی

- نمایندگی فروشگاه های زنجیره ای خارجی

- پارکینگ های طبقاتی سازه ای با تلفیق تجاری

- مجموعه ورزشی- رفاهی پارک صنعت(قراملک)

- مجموعه ورزشی تفریحی و فرهنگی پارک دفاع مقدس

- مجموعه فرهنگی،ورزشی،رفاهی و خدماتی میدان آذربایجان(پروژه سازمان آتش نشانی)

- پروژه های شهرک خاوران(ورزشی،تجاری،فرهنگی،پارکینگ طبقاتی،درمانی،میادین میوه و تره بار،کارواش)

- تقاطع غیرهمسطح و تجاری و رفاهی میدان آذربایجان

- پارکینگ طبقاتی و مجتمع ورزشی خدماتی 7 تیر

- جایگاه های سوخت پرتابل و سریع النصب بنزین

- پارکینگ طبقاتی مکانیزه کلینیک امام رضا(ع)

- پارکینگ های طبقاتی مکانیزه با تلفیق تجاری

- مجتمع تجاری خدماتی با پارکینگ طبقاتی

- مراکز معاینه فنی خودرو سنگین و سبک

- هتل و هتل آپارتمان و کمپینگ خانواده

- کارخانه مدرن خانه سازی پیش ساخته

- پل های عابر پیاده(مکانیزه و ساده)

- سرویس بهداشتی با تلفیق تجاری

- کیوسک های مطبوعاتی و تنقلاتی

- سایبان های ایستگاه های اتوبوس

- کافی شاپ و رستوران در پارکها

- کالسکه رانی- فایتون سواری

- پارکینگ مکانیزه بدون تجاری

- پمپ بنزین های تک اسپانسره

- ظروف آشغال تفکیک از مبداء

- پروژه حاشیه نشینی ائل گلی

- ایستگاه شادی پارک کوثر

- شهرک پزشکی سلامت

- نیمکت های تبلیغاتی

- پارک ماهیان زینتی

- پارک آبی

- تله کابین

- پاتیناژ

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۲۲ساعت 14 توسط پویا|

میدان بزرگ شهید بهشتی تبریز

ساماندهی میدان بزرگ شهید بهشتی در زمینی به مساحت۷هکتار اجرا میشود که  شامل ۳قسمت بزرگ  تجاری- خدماتی به نامهای :

۱.مجتمع های ایپک (مجتمع های ۱۲بلوکی ۵ طبقه  به هم پیوسته دور تا دور میدان) 

 ۲.برج ۱۸ طبقه ای ابریشم 

۳. پارکینگ زیر زمینی  و فضاهای مختلف میباشد.

این مجموعه عظیم تجاری-تفریحی-خدماتی و ترافیکی در بافت فرسوده کلانشهر تبریز و در چهار راه منصور  در کنار جاده ابریشم و در نزدیکی مسجد کبود احداث میشود.این پروزه در سال ۱۳۷۴ طراحی و مورد تصویب  قرار گرفت و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۷ آغاز شد که بدلیل مشکلات جذب اعتبار و مشکلات تملک منازل موجود در محدوده طرح تا سال ۱۳۸۵ به کندی عملیات ساخت آن پیش میرفت ولی از سال ۸۵ تا کنون با تلاش زیاد مجریان طرح سرعت ساخت طرح بسیار بالاتر رفت بطوری که پروزه با بیش از ۸۵٪ پیشرفت مراحل نهایی تکمیل خود را میگذراند.

پروزه بزرگ ابریشم  در ۱۲بلوک مجزای مرتبط با هم میباشد که دور تا دور میدان احداث شده اند و هر قسمتی از میدان با یکی از حروف A-B-C-D-E-F نام گذاری شده و هر یک از بخشهای فوق نیز شامل ۲ بلوک فرعی میباشند و این ۱۲ بلوک واقع در دور میدان به شرکتهای عمرانی مختلفی جهت احداث واگذار شده اند تا عملیات احداث با سرعت بیشتری تداوم یابد.این بلوکها در ۵ طبقه در حال احداث هستند که توسط پل های رابط به همدیگر متصل خواهند شد .شایان ذکر است بلوکهای شمالی یعنیA-B-C علاوه بر اتصال از طریق پلهای رابط از طریق کانال زیر گذر که از زیر میدان رد خواهد شد و به ایستگاه مترو نیز مرتبط خواهند شد با هم در ارتباط خواهند بود

در داخل این میدان بزرگ ۷ هکتاری یک برج ۱۸ طبقه بنام برج ابریشم احداث شده که بر زیبایی این میدان افزوده و بخش مهمی از طرح میباشد که شامل ۴ طبقه مرکز خرید - ۲ طبقه رستوران- ۸ طبقه خدماتی و ۴ طبقه پارکینگ طبقاتی میباشد که به پارکینگ طبقاتی زیر میدان اضافه میشود

در طبقات زیرین میدان که شامل ۳ طبقه زیر زمینی است ابتدا قرار بود ۲ طبقه زیرین طرح به پارکینگ اختصاص یابد ولی طبق شنیده های اخیر بنده  شهرداری و وزارت مسکن و شهرسازی توافق کرده اند یکی از طبقات زیرین میدان  به مرکز خرید بزرگ شهر تبدیل شده  و  هایپر مارکت وسیعی در یکی از طبقات زیرین به مساحت ۱۰هزار متر مربع احداث شود

که با این حساب طبقات زیرین میدان شامل

۱. یک طبقه پارکینگ

۲. یک طبقه هایپر مارکت

۳. و طبقه روباز زیر خیابان هم به عنوان فضای تفریحی مثل زمین اسکیت و بازی های کامپیوتری و  فضای سبز و.... اختصاص می یابد 

در قسمت شمالی میدان مسجد قدیمی کریم خان مربوط به ۷۰۰ سال پیش وجود دارد که کل ستونهای مسجد از یک تکه سنگ بزرگ تراش خورده است .این مسجد بعد از بازسازی و زیبا سازی در قسمت شمالی میدان دست نخورده باقی خواهد ماند

یکی از ویزگیهای میدان بزرگ ابریشم احداث ایستگاه مترو در داخل آن میدان خواهد بود که محل این ایستگاه مترو در زیر خیابان فعلی امام خواهد بود که یکی از ورودیهایش از سمت خیابان منصور خواهد بود که جدیدا به پیمانکار واگذار شده و عملیات احداث این ایستگاه در داخل میدان شروع شده است

 طبق گفته وزیر مسکن که بهمن ماه به تبریز آمده بودند بهره برداري از بخشي از اين پروژه شامل پاركينگ ها، معابر و ساختمان 1۸ طبقه برج ابريشم در شهريور ماه سال جاری خواهد بود. در مورد چگونگی رفت و آمد عابر پیاده در داخل میدان و برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی منطقه ۶ پل هوایی عابر پیاده  در میدان و بین مجتمع ها نصب خواهد شد و عابر پیاده هرگز از عرض خیابان عبور نخواهد کرد، این پلها جهت ایجاد امنیت جانی شهروندان و ارتباط بلوکها با همدیگر  احداث خواهند شد

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۱۸ساعت 16 توسط پویا|

 
توليد 50 درصد شكلات كشور در آذربايجان ‌شرقي

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان شرقي گفت: 50 درصد شيريني و شكلات كشور در صنايع غذايي آذربايجان‌ شرقي توليد مي‌شود.


مجيد ياريگر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: ظرفيت صنايع غذايي آذربايجان شرقي در كشور بسيار بالاست تا جايي كه بسياري از صنايع غذايي به ويژه صنايع شيريني و شكلات استان در بازارهاي جهاني حضوري موفق دارند.
وي اظهار داشت: در حال حاضر 32 شهرك صنعتي مصوب و 14 ناحيه صنعتي در آذربايجان ‌شرقي وجود دارند كه از اين تعداد 22 شهرك فعال هستند.
ياريگر اضافه كرد: از هشت هزار و 200 واحد صنعتي آذربايجان‌ شرقي، يك‌هزار و 500 واحد در شهرك‌هاي صنعتي استان قرار دارند.

 
مدير عامل شركت شهرك‌هاي صنعتي آذربايجان ‌شرقي در ادامه با اشاره به ظرفيت‌هاي صنعتي آذربايجان ‌شرقي اظهار داشت: اين استان در بخش‌هاي مختلف داراي ظرفيت‌هاي فراواني است كه از آن جمله مي‌توان به صنايع چرم و كفش، ماشين آلات صنعتي، صنايع غذايي و قطعه‌سازي اشاره كرد.
وي در ادامه سهم صنايع استان را در ميزان صادرات غيرنفتي آذربايجان ‌شرقي بسيار قابل توجه خواند و اضافه كرد: سال گذشته 2/1 ميليارد دلار از صادرات غيرنفتي استان سهم بخش صنعت بود كه حكايت از نقش برجسته صنايع در امر صادارات دارد.
ياريگر در ادامه تصريح كرد: در استان آذربايجان شرقي، 19 شهرك صنعتي با‌ 116 قرارداد در 55‌ هكتار زمين در دست واگذاري قرار دارد.

منبع خبر:    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8901140048

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۱۶ساعت 22 توسط پویا|

شهردار تبریز خبر داد: 60 طرح بزرگ در سال جدید آماده جذب سرمایه گذار است

شهردار تبریز از برنامه ریزی کلان شهرداری در سال جدید برای اجرای صدها پروژه عمرانی ، خدماتی، رفاهی از طریق سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

مهندس نوین با اعلام این مطلب خاطر نشان کرد: همانند سال های اخیر که شهر تبریز با جذب بالاترین میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی کشور ، پیشگام این بخش بوده در سال جدید نیز شهرداری تبریز با هدف گذاری شتاب طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در نظر دارد صدها پروژه شهری در حوزه های مختلف را در قالب 60 طرح عمرانی ، خدماتی و رفاهی تفریحی از طریق جذب مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی به مرحله اجرا درآورد.

وی تنها راه شتاب بخش روند توسعه زیر بنایی تبریز را تداوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های شهری دانست و با اشاره به اهم برنامه های پیش روی شهرداری در حوزه سرمایه گذاری در سال 89 افزود: برای سال جدید پروژه های متعددی جهت اجرا از طریق سرمایه گذاران بخش خصوصی پیش بینی شده که فهرست کاملی از این پروژه ها وطرح ها طی روزهای آینده از طریق رسانه های گروهی فراخوان عمومی خواهد شد.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از این پروژه ها اشاره و خاطر نشان کرد : احداث باغ وحش ، باغ پرندگان، منوریل ، تراموا، جایگاه های بنزین و هوشمند سوخت، مجتمع های تجاری خدماتی ، مراکز خرید، شهربازی سرپوشیده و روباز، بازارچه های میوه و تره بار، ایستگاه های خط اول قطار شهری ، سالن ها و مجموعه های ورزشی ، تله کابین ، پارک ماهیان زینتی ، پارک آبی ، مراکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین ، پارکینگ طبقاتی،  هتل کمپینگ خانواده ، هتل آپارتمان پارک های مسافر، مسیر گشایی و بدنه سازی معابر، اجرای پروژه های احیای بافت های فرسوده، کارخانه مدرن خانه سازی پیش ساخته ، کارخانه بازیافت تایرهای فرسوده،  پل های عابر گذر مکانیزه و تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان از مهم ترین طرح ها و پروژه های عمرانی ، خدماتی و رفاهی آماده سرمایه گذاری شهرداری تبریز است که به زودی جهت جذب سرمایه گذار فراخوان عمومی خواهد شد.

مهندس نوین در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح ها و پروژه ها شهر تاریخی تبریز به اهداف توسعه خود دست یابد.

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۱۴ساعت 18 توسط پویا|

استانبول شهری مترقی

سلام خدمت تمام دوستان عزیز مدتی بود که عدم حضور من را احساس کرده بودید و متاسفانه بعضی افراد کم طاقت شروع به جبهه گیری و بیان الفاظ رکیک و ناشایست بر علیه هم کرده بودند که به شدت من را متاثر کرد و از این کلمات زشت که ارزش خواندن هم نداشتن به شدت دلگیر شدم.

در این مدت ۱۵ روزه ای که من پیش شما نبودم  من به همراه خانواده سفری کرده بودیم به استانبول شهری که فاصله بین ما و آنجا را کاملا احساس کردم

استانبول را شهری واقعا زیبا و با مردمانی خون گرم و بسیار با محبت دیدم امکاناتی که در آنجا دیدم من در تهران ندیده بودم.مراکز تفریحی دیدنی به حدی زیاد بود که ما در طول ۱۵ روز نتوانستیم نصف آن مراکز را هم ببینیم

در استانبول آنچیز که بیشتر از همه به چشم می آمد تنوع و تعداد زیاد توریست خارجی بود بطوری که از هر کشوری توریست دیده میشد .تعداد توریست به قدری زیاد بود که جهت پرسیدن آدرس من حداقل از ۲۰ نفر سوال میکردم و متوجه میشدم آنها هم مثل من مسافرند.ولی نکته ای که بسیار ناراحتم کرد دیدگاه بد آنها و کل توریستهای خارجی شان به ایرانیان بود بطوری که  آنها طوری با ایرانیان برخورد میکردند  مثل اینکه  با افغانیها برخورد میکنند.این برایم سوال شده  بود که چرا آنها چنین دید منفی نسبت به ما دارند

خلاصه سفر به استانبول به قدری دلچسب بود که سفر به آن دیار زیباییها را برای تک تک شما عزیزان آرزو میکنم.در زیر تصاویری از چند مرکز دیدنی و خرید استانبول را که با گوشی موبایلم گرفتم برایتان نشان میدهم

خیابان آکسارای و تراموای استانبول

سالن ورودی مترو(استانبول دارای ۱۱ مسیر مترو و ۲ مسیر تراموا میباشد)

مرکز خرید بسیار زیبا و مدرن جواهری  دارای امکانات بی نظیر

یکی از بزرگراههای استانبول و مسیر بی آر تی با اتوبوسهای بنز شیک

مرکز خرید مترو سیتی

تصویری از برجهای  زیبای استانبول

مرکز تجاری فوق العاده شیک در بالاشهر که قیمت هر لباس کمتر از ۲ میلیون نبود.این مرکز تجاری دارای ۳۲ عدد سینما و دارای یک برج حداقل ۳۰ طبقه بود که طبقه آخر برج شهر بازی زیبایی احداث شده

مرکز خرید فروم که در آن امکانات جالبی مثل زمین اسکی روی یخ و آکواریوم استانبول و شهر شکلات و.... وجود داشت

آکواریوم استانبول دارای تونل زیر آبی و انواع ماهی که بسیار برایم خوش آیند بود

مرکز خرید آی ای کا

تبادل جالب پل قدیمی با بزرگراه که بسیار زیبا هم دیده میشد.اگر این پل در ایران بود احتمالا به خاطر احداث بزرگراه  تخریب میشد!!!!

مرکز خرید الوییوم با امکانات جالب مثل  دیوار صخره نوردی و...

دریایی مرمره در  استانبول

پارک مینیاتوری استانبول که در آن نماد هایی از اماکن هر کشوری بصورت مینیاتوری و در سایز کوچک ساخته شده

 ولی نکته جالبی که برایم خوش آیند بود همه شهروندان استانبول تبریز را به خوبی می شناختند و از آن تمجید میکردند.

جهت مشاهده تصاویر خودروهایی که در استانبول گرفته ام به ادامه مطلب مراجعه کنید

نوشته شده در ۸۹/۰۱/۱۴ساعت 9 توسط پویا|


مطالب پيشين
» وبلاگ تبریز مدرن به وبسایت تبدیل شد
» آغاز بکار کارگاه آموزشی مجسمه های سنگی در تبریز
» باران در شهر تبریز همچنان مشکل‌ساز است
» گزارشی از خط دو مترو تبریز
» تشکر ویژه از سازمان پارکها و فضای سبز تبریز به خاطر کاشت بی نظیر لاله در ائل گولی
» شبهای تبریز نورانی تر شد
» طرح جدید شهرداری منطقه دو در محل باغات بلوار 29 بهمن
» پیشرفت چشمگیر فازاول طرح نجات تبریز(مسیرگشائی 45 متری)انقلاب
» دعوت شهروندان به کاشت درختان بومی تبریز در محدوده منازل خویش
» ممنوعیت احداث کارخانه فولاد در استان از سوی استاندار
Design By ParsSkin.Com